Saç Kaş Bıyık Ekiminin Tek Adresi

Saç Ekimi

DHI (Direct Hair Implant), en yeni saç ekim yöntemi olan bu yöntemi öne çıkan farkları ile açıklamak en doğrusu olacaktır.

İnce uçlu profesyonel DHI kalemlerle saç kökleri alındığı için kök alma aşamasındaki minik kanamalar en aza indirilebilir.
Alınan kökler ekilecek bölgede “kanal açma” işlemine gerek kalmadan direkt kalem ile yapılır. Bu aşamada da kanama en aza indirilmiş olur.
DHI saç ekim yönteminin insanlar tarafından en beğenilen tarafı ince uçlu kalemler sayesinde ekim bölgesinde çok sık ve yoğun bir ekim mümkün olabilmesidir.
Kökleri ile birlikte alınan greftlerin dış ortamda kalma/bekleme süreleri kısaldığından ekim sonrası uyum ve adaptasyon oranı da çok yükselmektedir…

Traşsız Saç Ekimi

Saç ekimi yaptırmak isteyen pek çok kişinin aklına tıraşsız saç ekimi mümkün mü?, bölgesel saç ekimi yapılabilir mi? oluyor. Nivolmed’in geliştirdiği son teknoloji saç ekimi yöntemleri sayesinde saç kesmeden saç ekimi yapılabiliyor. Tabii ki de kazıtmadan saç ekimi yaptırabilmeniz için belli kriterleri karşılıyor gerekir. Saçınızın belli bir uzunlukta olması, ekilecek alanın büyüklüğü ve donör bölgenizin durumu oldukça önemlidir… 

Saç Kaş Bıyık Ekiminin Tek Adresi
Saç Kaş Bıyık Ekiminin Tek Adresi

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlar, en güzel süsleri olan saçları dökülmeye başladığında ya da bir kaza sonucu oluşmuş bölgesel saç kayıplarında çok etkilenirler. Bu gibi durumların kesin çözümü Saç Transplantasyonudur. Üstelik bu çözümde kadınlar saçlarını kısa kestirmek zorunda kalmadan işlem yaptırabilmekteler.
İğnesiz ve ağrısız bölgesel anestezi sayesinde hiç acı duymadan başlanan bu kolay operasyon sırasında kadınlar bilinçleri açık şekilde ve sohbet ederek saçlarına kavuşabilmektedirler.
Saç kayıpları, kadınlarda erkeklere göre çok daha yüksek estetik kaygılar getirmektedir. Kadınlarda saç dökülmesinin çeşitli nedenleri vardır. Dökülmeler genetik olabileceği gibi hamilelik ve menopoz dönemleri gibi özel dönemlerde de mevsimlik ya da çevresel etkilerle olabilmektedir.

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kadın erkek fark etmeksizin kliniklerde gerçekleştirilen en sık uygulamalardan biridir. Genellikle kadınlarda görülen kaş dökülmelerinin uzun süreli olması durumunda doğal çözüm ise kaş ekim işlemidir.

Genellikle erkeklerde sadece saç dökülmesi görülürken; kadınlar, kaş ve kirpiklerde de Alopecia problemine maruz kalmaktadır. Her 100 kadından birini etkileyen Kaş Dökülmesi (Madarozis), 1 yıl gibi kısa bir sürede geri dönüşü olmayan bir sürece girmektedir.

Saç Kaş Bıyık Ekiminin Tek Adresi